سوالات متداول

بلوک های ایربتن مطابق با استاندارد اروپایی که بشرح زیر می باشد تولید می گردد.طول 61،ارتفاع 25 و ضخامت بسته به سفارش مشتری از 8 ، 10 ، 12 ، 15 ، 17 و 20 سانتیمتر می باشد.

بلوک اتوکلاو شده  مانند هر نوع مواد و مصالح ساختمانی دیگر، رطوبت را از هوا جذب می کند. نفوذ آب تا عمق ۳/۵ سانتی متری بلوک امکان پذیر است. وجود رطوبت در بلوک ، ممکن است باعث تغییر رنگ شود اما این به معنی تغییر کیفیت نیست. رنگ شاخص کیفیت نمی باشد. افزایش رطوبت هوا باعث افزایش درصد رطوبت بلوک شده و کاهش رطوبت هوا، رطوبت بلوک را کاهش می دهد. بلوک اتوکلاو شده دارای مواد مقاوم در برابر سرما است و بنابراین در شرایط آب و هوایی زمستان آسیب ناپذیر است. در صورت رعایت دستورالعمل اجرا، امکان عبور آب باران از دیوار بدون پوشش هم وجود ندارد.
در نقاطی که در تماس مستقیم با آب هستند مانند سایر مصالح نیاز به اجرای عایق رطوبتی است.

خواص برشکاری، چکش خواری و شکل پذیری بلوک مشابه چوب است و با ابزارهای نجاری قابل برشکاری به ابعاد و زوایای دلخواه می باشد. با ایجاد شیار در دیوارها، نصب لوله های تاسیسات مکانیکی و کاندوئیتهای برقی به راحتی و سرعت قابل اجرا است. با توجه به تو پر بودن بلوک، شکستگی کم خواهد بود و شیار به میزان دلخواه اجرا می شود و در نتیجه میزان مصالح جهت ترمیم کاهش می یابد. قسمتهای خالی مانده شیارها با ملات بنایی، پر و ترمیم می گردند. در صورتیکه عمق شیار از یک سوم ضخامت بلوک بیشتر باشد، نیاز به تقویت محل شیار مطابق با روش نصب است.

طراحی ساختمان و خواص مصالح به کارگرفته شده در آن، اثر ویژه ای در میزان مصرف انرژی و راندمان انتقال حرارت برای ساختمان های تجاری و مسکونی دارد. دیوارها ، سقف ها و کف های ساخته شده از بتن هوادار اتوکلاو شده ترکیبی خلاقانه ازهدایت گرمایی کم و نفوذپذیری کم هوا است. خصوصیات عایق حرارتی این محصول، این امکان را برای استفاده کنندگان فراهم می سازد که مصرف انرژی را مدیریت کنند. در نتیجه کاهش هزینه انرژی برای کاربران و مالکان ساختمان، بهبود آسایش زندگی و کاهش تقاضا برای تسهیلات تولید برق را موجب می شود.

بلوک اتوکلاو شده  با جرم حجمی ۵۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب، دارای مقاومت فشاری متوسط بیش از ۲/۵ مگاپاسکال و مقاومت فشاری حداقل بیش از ۲ مگاپاسکال است. طبق استاندارد، این بلوکها برای دیوارهای جداکننده و غیر باربر قابل استفاده است و کلیه لوازم مانند کابینت، روشویی، در، پنجره، دکور و... قابل اتصال به دیوار است. بار نازک کاری از طریق اتصالات به سازه منتقل می شود. 

طبیعت معدنی بلوک های ایربتن و تو پر بودن آن اجازه رشد و نمو به موریانه و جانوران موذی را نداده که این مهم منجر به افزایش طول عمر بنا و حفاظت از کارهای گرانقیمت چوبی فضاهای داخلی می گردد. با توجه به اینکه در اکثر مناطق شهری ایران موریانه به عنوان یک عامل مهم آزار دهنده برای ساکنین مطرح می باشد. این ویژگی می تواند انتخاب بلوک ایربتن را برای سازنده و برای مصرف کننده نهایی به یک برگ برنده تبدیل کند.

 دانسیته بلوک های ایربتن در بازه 450 تا 500 کیلوگرم در مترمکعب است.که تقریبا در قیاس با سایر مصالح ساختمانی وزن تمام شده هر مترمربع دیوار 10 سانتیمتری از بلوک ایربتن 58 کیلوگرم ، بلوک سفال 85 کیلوگرم و بلوک های سیمانی 108 کیلوگرم می باشد.حدودا در یک ساختمان 4 طبقه در صورت استفاده از بلوک ایربتن بنا 40 درصد سبک تر و 30 درصد ارزانتر خواهد بود.